Matemātikas stundu piezīmes. Nosauciet ģeometriskās figūras un to īpašības I

Kornaukhova T.A., MBDOU TsRR-DS skolotājs Nr.53 "Joločka" Tambovs

Temats: "Veselums un daļas"

Mērķis:

  • Iepazīstināt ar veseluma un daļu jēdzienu.
  • Veidojiet priekšstatu par pievienošanu kā daļu apvienošanu veselumā.
  • Attīstīt loģisko domāšanu, izmantojot matemātiskas darbības.
  • Radīt interesi par mācību priekšmetu “Matemātika”.

Nodarbības gaita:

I. Ievads spēles situācijā.

Skolotājs:- Puiši, šodien mēs dosimies aizraujošā ceļojumā ar vilcienu. Iekārtojies ērti un dodamies. Čug-čug-čug. Pārāk-pārāk-pārāk.

“Mūsu maģiskā lokomotīve

Nosūtīts uz priekšu

Un redzēsim, puiši.

Kur viņš mūs vedīs?

2. Motivācijas spēle.

Skolotājs:

Mūsu vilciens apstājās.

Kur mēs esam nonākuši? (uz mežu, uz burvju malu)

Skatieties puiši, kas tas ir? (sēnes).

Kādas ir šīs sēnes? Kā sauc? (baltais un baravikas).

Kādus sēņu lasīšanas noteikumus jūs zināt? (sēnes nevar salasīt aiz saknēm, var sabojāt micēliju, sēne rūpīgi jāizskrūvē vai ar nazi jāsagriež, atstājot sēnes sakni).

Kāds ir gada laiks? (rudens)

Ko dzīvnieki dara rudenī? (gatavošanās ziemai).

Paskaties, kas tas ir? (tie ir eži).

Viņi devās mežā, lai pagatavotu sev ēst.

Palīdzēsim ežiem savākt sēnes un likt grozā.

Rita pievienos baravikas, bet Igors pievienos baravikas. Un kopā skaitīsim, cik sēņu Igors un Rita saliks grozā.

Cik cūku sēņu Rita ielika grozā? (2)

Cik baravikas Igors ielicis? (3)

Cik sēņu Igors un Rita ielika grozā? (5)

Kā tu dabūji "5" (2 un 3)

Kur tu liki sēnes? (Pievienot grozam)

Kāds vārds var aizstāt vārdu “salocīts” (ielikt, apvienot).

Secinājums: Darbību, ko veicām, matemātikā sauc par saskaitīšanu.

Labi padarīts. Sēdi uz celmiem (krēsli), strādāsim ar ģeometrisku materiālu.

3. Grūtības spēles situācijā

Darbs ar ģeometrisku materiālu

Skolotājs:

Pirmajā maisiņā ievietojiet 2 trīsstūrus un otrajā maisiņā 3 apļus.

Pārbaudi, kas ir pirmajā somā? (2 trīsstūri)

Kas ir otrajā somā? (3 krūzes)

Ievietojiet šīs figūras vienā kopējā maisiņā.

Cik figūriņu ir somā? (2 trīsstūri un 3 apļi)"5"

Ko mēs darījām ar figūrām? (savākts, salocīts, apvienots vienā lielā maisā).

Atkārtosim vēlreiz:

Kas bija pirmajā somā? (2 trīsstūri)– Šī ir pirmā daļa

Kas bija otrajā somā? (3 apļi)– Šī ir otrā daļa.

Ko mēs esam izdarījuši? (visi skaitļi apvienoti vienā veselumā). Kādu matemātisko darbību ar formām veicām? (papildinājums).

Kā no daļām iegūt veselumu?

Secinājums: Lai no daļām iegūtu veselumu, daļas ir jāapvieno vai jāsaskaita kopā.

Skolotājs: - Mēs esam jums parādījuši svarīgu pievienošanas noteikumu. Lai pievienotu, nav nepieciešams liet visas figūras vienā maisā starp daļām var ievietot matemātisko zīmi, kas parāda detaļu pievienošanu.

Vai kāds zina, kā sauc šo zīmi? (plus +).

Atrodiet un parādiet pievienošanas zīmi.

Novietojiet to starp diviem gabaliem.

Mēs saņēmām divas summas.

Vai viņi ir vienlīdzīgi?

Kas ir pa kreisi? Pa labi?

Kreisajā pusē ir 2 trijstūri un 3 apļi, bet labajā pusē ir 2 trīsstūri un 3 apļi

Tātad summas ir vienādas?

Kādu zīmi mums vajadzētu likt? (zīme =)

Atrodiet šo zīmi un novietojiet to tur.

Fiziskās audzināšanas minūte

Ezītis gāja - gāja - gāja

Viņš atrada baltu sēni

Viens ir sēne, divi ir sēne,

Ieliku tos kastē

4. Konsolidācija, jauna materiāla pielietošana.

Skolotājs:

Puiši, ko vēl eži glabā ziemai, ja neskaita sēnes? (meža āboli).

Mūsu eži devās mežā pēc āboliem.

Saskaitiet, cik ābolu eži savāca.

Nosauciet pirmo daļu, otro daļu, vesela skaitļa vērtību.

5. Atkārtošanās un attīstošie uzdevumi.

Skolotājs:– Mūsu izcirtumā dzīvo ne tikai eži, bet arī citi iemītnieki. Izdomājiet nosaukumu šim attēlam. Man šķiet, ka kāds te ir lieks. Kas, tavuprāt, tas ir? (bērnu atbildes).

6. Fiziskās audzināšanas minūte

No rīta pa meža taku.

Stomp-stomp kājas stomp

Staigā, klīst, pa takām

Vecs ezis klāts ar adatām

Meklē ābolus un sēnes

Manam dēlam un meitai.

7. Izšķilšanās.

Skolotājs:- Mežā satumst, lai mūsu eži atrastu ceļu uz mājām, iedegsim viņiem mežā burvju laternas.

8. Darbs ar mīklām. Darbs mazās grupās .

Skolotājs:

Kur mēs bijām šodien? (Mežā)

Ar ko jūs satikāties? (eži)

- Eži atgriezās mājās, un viņi atstāja jums uzdevumu. (2 aploksnes)

Uzdevums pirmajai grupai, otrajai grupai.

9. Atspulgs.

Skolotājs:

Kādu matemātisko darbību veicām ar sēnēm, āboliem, ģeometriskām figūrām? (bērnu atbildes)

Kāda matemātiskā zīme parāda, ka esam apvienojuši daļas vienā veselumā? (bērnu atbildes)

Kur dzīvē var noderēt mūsu zināšanas? (bērnu atbildes)

Šeit mūsu ceļojums beidzas, iekārtojieties vilcienā, mēs atgriežamies bērnudārzā.

Ļoti bieži jaunākiem skolēniem ir grūtības risināt aritmētiskos uzdevumus. Lai saprastu šo grūtību iemeslus, vispirms sapratīsim, kāda veida problēmas pastāv. Sākumā mēs varam atšķirt divas lielas problēmu grupas atkarībā no to risināšanas metodes. Tās ir problēmas, kuras var atrisināt, izmantojot saskaitīšanu vai atņemšanu, un problēmas, kuras tiks atrisinātas, izmantojot reizināšanu vai dalīšanu. Ar pēdējā tipa problēmām bērni sāk iepazīties 3. klasē, apgūstot reizināšanas tabulu. Kā atsevišķu veidu var identificēt uzdevumus objektu skaita salīdzināšanai. Šādās problēmās noteikti ir vārdi PAR (?) MAZĀK vai VAIRĀK un jautājumi PAR (?) REIZI VAIRĀK vai MAZĀK. Kā atrisināt šādas problēmas, tiks apspriests atsevišķā rakstā.

Varat arī sadalīt problēmas vienkāršās un saliktās atkarībā no starpjautājumu klātbūtnes un attiecīgi no darbību skaita risinājumā. Vienkāršas problēmas tiek atrisinātas ar vienu darbību, bet, lai atrisinātu sarežģītu problēmu, ir jāveic vairākas darbības pēc kārtas. Pirms sākam sīkāk pakavēties pie noteikta veida problēmu risināšanas, jāatceras, ka jebkurai problēmai ir nosacījums un jautājums. Kad bērns ir izlasījis problēmu, noteikti aiciniet viņu vēlreiz izlasīt jautājumu un atkārtot to saviem vārdiem. Tādā veidā uzreiz var pārliecināties, vai bērns saprot, kas tieši problēmā ir jāatrod. Pēc tam pārrunājiet ar savu bērnu, kas jums jāzina, lai atbildētu uz problēmas jautājumu. Vēlreiz izlasiet nosacījumu un uzziniet, kas ir absolūti zināms un kas vēl ir jāzina. Šis solis ir īpaši svarīgs, risinot savienojuma problēmas.

Lai īsi un skaidri ierakstītu visus datus no problēmas apstākļiem un tās jautājuma, jums vajadzētu veikt īsu problēmas piezīmi vai zīmējumu. Bērni bieži to nevēlas darīt, jo tas prasa papildu laiku un pūles. Kad bērns jau labi risina noteikta veida problēmu, tad nav nepieciešams veikt īsu piezīmi, katrā darbībā pietiek uzrakstīt paskaidrojumu. Bet, ja bērns tikai iepazīstas ar jauna veida problēmu vai līdzīgas problēmas risina nepareizi, tad īsa piezīme ir vienkārši nepieciešama.

Turklāt gadījumos, kad bērns nesaprot problēmas risināšanas procesu, ir jāizmanto ne tikai īsa piezīme un zīmējums, bet arī jāmēģina spēlēties ar problēmas apstākļiem, lai bērns šajā darbā būtu galvenais varonis. problēma. Bērni bieži vien labāk izprot problēmas risinājumu, darbojoties ar priekšmetiem, tāpēc varat dot viņiem skaitīšanas nūjas, sērkociņus, zobu bakstāmos u.c., ļaut salikt kaudzēs, savienot, noņemt vai pievienot priekšmetus atkarībā no apstākļiem problēma. Bet jums nevajadzētu izmantot šādus risinājumus pārāk bieži. Daudz svarīgāk ir izskaidrot vispārējo problēmu risināšanas principu. Un šim bērnam ļoti skaidri jāsaprot, kas ir daļa un veselums. Starp citu, šie jēdzieni palīdzēs atrisināt ne tikai problēmas, bet arī vienādojumus.

Sīkāk aplūkosim, kā bērnam izskaidrot, kas ir daļa un veselums. Mums ir svarīgi, lai bērns daļu saprastu ne tikai kā atsevišķu kaut kā veseluma gabalu, bet arī kopas un apakškopas nozīmē. Paši šie termini tiks lietoti tikai 4.-5.klasē, taču arī pirmklasnieks ir diezgan spējīgs saprast šo jēdzienu būtību, ja tos skaidro, izmantojot konkrētus, pieejamus piemērus, izmantojot darbības ar objektiem.

Tas ir ļoti viegli izdarāms.

Piemēram: novietojiet bērna priekšā 4 sarkanas un 3 zilas krūzes. Apļiem jābūt vienāda izmēra un jāatšķiras tikai pēc krāsas. Tas ir obligāti. Objektiem jāatšķiras tikai ar vienu atribūtu.. Tās visas ir krūzes. Kāda ir atšķirība? Kārtojiet lokus grupās. Kādas grupas jūs vadījāt?

Visi apļi ir veselums. Visu var sadalīt daļās. Kādās daļās jūs sadalījāt visus apļus? (Sarkaniem apļiem un ziliem apļiem). Nosauciet, kas ir veselums un kas ir daļa - tas ir uzdevuma galvenais jautājums.

Paņemiet vienāda izmēra 3 krāsu krūzes un atkārtojiet vingrinājumu. Pēc tam paņemiet vienas krāsas krūzes divos vai trīs izmēros un atkārtojiet uzdevumu. Atcerieties, ka šādu vingrinājumu galvenais mērķis ir, lai bērns skaidri saprastu šādus jēdzienus kā veselumu un daļas. Šādu uzdevumu izpildes priekšmetiem jābūt ļoti dažādiem: vienāda izmēra pogām, bet atšķirīgas krāsas vai formas, un jābūt pilnīgi identisku pogu grupām. Tēja, deserts un ēdamkarotes, apakštasītes, šķīvji un krūzes - trauki un tā tālāk. Pa ceļam, veicot šos vingrinājumus, nostipriniet priekšmetu klasifikāciju un atkārtojiet vispārināšanas vārdus un objektu diferenciāciju (drēbes un apavi, mēbeles un sadzīves tehnika, pasažieru un kravas pārvadājumi, dārzeņi, augļi un ogas utt.).

Jums būs jāiemāca bērnam atbildēt uz šādiem jautājumiem:

Kā vienā vārdā visus šos objektus var pareizi nosaukt?

Kādās daļās šos priekšmetus var iedalīt?

Kā mums vajadzētu saukt kopumu? Kā mums vajadzētu saukt daļu? Vai arī kas ir veselums un kas ir daļa?

Tiklīdz pamanāt, ka bērns var brīvi atšķirt un nosaukt veselumu un daļas, sāciet izmantot vienus un tos pašus objektus, lai pievienotu daļas un atņemtu daļas no veseluma. Tagad galvenais mācīšanās mērķis ir saprast un atcerēties divus pamatnoteikumus, uz kuru pamata jūs varat atrisināt jebkuras problēmas un vienādojumus saskaitīšanai un atņemšanai.

Šo noteikumu formula ir jāizskaidro un jāapgūst:

1) Lai atrastu visu, jums jāpievieno visas šīs daļas: C = H + H

2) Lai atrastu daļu, no veseluma jāatņem cita (zināma) daļa H = C - H

Es paskaidrošu nedaudz sīkāk, kā to izdarīt, izmantojot piemēru ar sarkaniem un ziliem apļiem. Pastāsti man, kas ir veselums un kas ir daļa? Kas jādara, lai uz galda paliktu tikai sarkani apļi? (Noņemiet zilos apļus).

Atcerieties noteikumu: Lai atrastu vienu daļu, no veseluma jāatņem otra (zināmā) daļa. Kas jādara, lai visas krūzes būtu uz galda? (Salieciet sarkanos un zilos apļus kopā).

Atcerieties noteikumu: Lai atrastu veselu skaitli, jums jāpievieno visas daļas.


Katru reizi, kad veicat vingrinājumu ar dažādiem objektiem, noteikti atkārtojiet šos noteikumus.

Tagad apskatīsim, kā piemērot šos noteikumus, lai atrisinātu vienkāršas problēmas.

Uz zara sēdēja 3 zvirbuļi un 4 zīlītes. Cik putnu sēdēja uz zara?
Uz galda bija 2 krūzes un tikpat daudz apakštasīšu. Cik ēdienu ir uz galda?
Nastja izžāvēja 3 kļavas, 4 ozola un 2 bērza lapas. Cik lapu Nastja izžuva?
7 putni sēdēja uz koka, 3 aizlidoja. Cik atlicis?

Izlasi vēlreiz jautājumu. Kas jums jāzina, daļēji vai kopumā?

Atkārtojiet noteikumu. Kuras daļas mēs zinām un ko mēs zinām par tām? (Ja nepieciešams atrast visu).
Vai arī piedāvājiet nosaukt zināmu daļu un visu, ja jums ir jāatrod daļa.

Kā atrisināt problēmu?

Tie, kā likums, nesagādā grūtības. Taču tālāk minētās problēmas izrādās grūtāk atrisināmas, jo problēmas apstākļus ir grūtāk attēlot attēla vai filmas veidā:

Irai bija 9 jaunas piezīmju grāmatiņas. Kad viņa aizpildīja vairākas no šīm piezīmju grāmatiņām, viņai bija palikušas tikai 6 tukšas piezīmju grāmatiņas. Jautājums ir, cik piezīmju grāmatiņas aizpildīja meitene Ira?
Kad Vitja grāmatā izkrāsoja 5 attēlus, palika 3. Cik bilžu ir grāmatā?

Lai analizētu problēmu, mēs sākam ar jautājumu. Ja bērns īsti nesaprot jautājumu, precizējiet to, uzdodot jautājumu: "Vai Ira aizpildīja visas piezīmju grāmatiņas vai tikai daļu no tā?" vai "Vai problēma attiecas uz visiem grāmatas attēliem vai tikai dažiem attēliem?" Pēc tam izpildiet iepriekš minēto algoritmu.

_______________?______________
/_____zvirbuļi____|____zīles___\
3 4

9 grāmatas.____________________
/___rakstīja__|_______atlicis_\
? 6

Šādā zīmējumā viss ir apzīmēts augšpusē un daļas zemāk. Zīmējums ļauj vizualizēt problēmas stāvokli, un jums vajadzētu sākt to izmantot, risinot vienkāršas problēmas. Pirmajā klasē, kamēr bērni skaita 10 robežās, var nolikt tik daudz šūnu, cik ir uzdevumā norādīto objektu (Piemēram, 4 šūnās uzzīmējiet 4 zvirbuļus un taisnu līniju). Bet jums nevajadzētu pie tā ilgi kavēties, jo, ja skaitļi ir lielāki par 20, nebūs iespējams atvēlēt tādu pašu šūnu skaitu. Zīmējums būs īpaši nepieciešams, risinot saliktas problēmas. Bet šī ir cita raksta tēma.

OOD kopsavilkums par FEMP par tēmu "Daļa un vesels” vecākiem bērniem.

Izglītības joma: "Izziņa".

Mērķis: Daļas un veseluma jēdzienu veidošanās.

Izglītības mērķi:

1. Nostipriniet prasmes skaitīt uz priekšu un atpakaļ 10 robežās.

2. Nostiprināt spēju no daļām izveidot veselumu.

3. Turpināt veidot priekšstatu, ka objektu var sadalīt divās vienādās daļās, iemācīties nosaukt daļas un salīdzināt veselo un daļu.

4. Turpiniet ieviest apļa dalīšanu 4 vienādās daļās, iemācieties nosaukt daļas un salīdzināt veselo un daļu.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Organizēto izglītojošo pasākumu kopsavilkums par tēmu “Daļa un veselums” vecākās grupas bērniem.

Izglītības joma: "Izziņa" FEMP.

Temats: "Daļa un vesela."

Izglītības jomu mērķi:

1. IZGLĪTĪBAS MĒRĶI:

  • Stiprināt bērnu zināšanas par ģeometriskām formām.
  • Nostipriniet prasmes skaitīt uz priekšu un atpakaļ 10 robežās.
  • Stiprināt spēju no daļām izveidot veselumu.
  • Turpiniet veidot priekšstatu, ka objektu var sadalīt divās vienādās daļās, iemācieties nosaukt daļas un salīdzināt veselo un daļu.
  • Turpiniet ieviest apļa sadalīšanu 4 vienādās daļās, iemācieties nosaukt daļas un salīdzināt veselo un daļu.

2. KOREKCIJAS UZDEVUMI:

  • Psihisko procesu attīstība (uzmanības koncentrēšana un pārslēgšana, uzmanības apjoma palielināšana, garīgo operāciju veidošana - analīze, sintēze, vispārināšana).
  • Slodzes laikā panāk visu acu funkciju aktivitāti.
  • Attīstīt okulomotorās funkcijas.
  • Palīdz atjaunot asinsriti acu muskuļos.
  • Attīstīt dzirdes un vizuālo uzmanību, atmiņu, loģisko domāšanu.

3. IZGLĪTĪBAS UZDEVUMI:

  • Veidot motivāciju izglītojošām aktivitātēm, kas vērstas uz izziņas interešu apmierināšanu un radošuma prieku.
  • Attīstiet spēju klausīties un dzirdēt uzdevumu pirmajā reizē.
  • Saglabā interesi, uzmanību un labu garastāvokli.
  • Radīt interesi par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanas nodarbībām.

DEMO MATERIĀLS:

Flanelogrāfs;

attēli, kuros attēlota Maša un viņas draugi, kūka, šķīvji, desiņas;

fragmenti no multfilma "Maša un lācis" - "Reizi gadā" (44. sērija);

dziesma" dienas laikā dzimšanas un es, un es, un es, un es Apsveicu tu "(Barbariki);

dziesma “Happy Birthday to Me” (“Maša un lācis”);

saldais ēdiens bērniem.

IZDALĪJUMS:

“Šķītis” (papīra aplis), sagriezts gabalos;

“desa” (papīra sloksne);

“kūka” (papīra aplis); šķēres.

LABĀ PROGRESS:

1.Maša lūdz bērnus palīdzēt sagatavoties viņas dzimšanas dienai

Fragments no multfilmas “Maša un lācis” (01:36-02:22), kur lācis cienā savus viesus ar kūku.

Kas mums jāmāca Mašai? (sadaliet kūku vienādi visiem viesiem) Palīdzēsim Mašai sagatavoties viņas dzimšanas dienai? (Jā)

2. Vizuālā vingrošana “Saskaiti viesus”

Skaitiet uz priekšu un atpakaļ 10 robežās.

3. “Savākt šķīvi”

Puiši, Maša tik ļoti steidzās, ka salauza visus šķīvjus. Palīdzēsim viņai un savāksim tos. Pirms katras apļa daļas. No daļām izveidojiet veselus apļus. (Uz bērnu galdiem ir apļi, kas sadalīti 3 daļās)

4. “Sadaliet desu uz pusēm”

Puiši, Maša vārīja desiņas, bet tās izrādījās ļoti lielas.

Palīdzēsim viņai katru desu sadalīt uz pusēm, lai tās ietilptu mūsu šķīvjos.

Katram priekšā ir strēmelītes (desiņas).

Kā sadalīt sloksni divās vienādās daļās?

Man ir papīra sloksne, pārloku uz pusēm, precīzi iztaisnoju galus, izgludināšu locījuma līniju un griežu pa locījuma līniju.

Cik daļās es sadalīju sloksni? (divās daļās)

Katru daļu sauc par pusi vai pusi, jo tā ir sadalīta divās vienādās daļās.

Cik šādu daļu ir visā joslā? (divi)

Kā mēs saņēmām 2 vienādas daļas?

Kas ir lielāks: vesela sloksne vai viena no 2 vienādām daļām?

Kas ir mazāks: vesela sloksne vai viena no tās pusēm?

5. Fiziskā izglītība “Daudz laimes dzimšanas dienā”

Dejo dziesmai "dienas laikā dzimšanas un es, un es, un es, un es Apsveicu tu » Barbariki

6. “Sadaliet kūku daļās”

Maša uz savu dzimšanas dienu uzaicināja lāci un divus vilkus.

Palīdzēsim Mašai sadalīt kūku starp draugiem un iemācīsimies sadalīt apli četrās vienādās daļās.

Cik viesiem ir jāsadala kūka? ( ar 4).

Kādām daļām jābūt? (vienāds, identisks).

Cik daļas mēs jau zinām, kā sadalīt apli? (uz 2)

Cik daļas jūs saņēmāt? (2)

Kāds ir katras daļas nosaukums? (puse vai puse)

Kas ir lielāks: viss aplis vai tā daļa? (viss aplis)

Kas ir mazāks: apļa daļa vai vesels aplis? (daļa no apļa)

Kā iegūt četras vienādas daļas? Pareizi, katru pusi vajag vēlreiz pārgriezt uz pusēm.

Cik daļas jūs saņēmāt? (4)

Kā var saukt katru daļu? (viena ceturtdaļa.)

Kas ir lielāks: vesels aplis vai viena ceturtā daļa? (viss aplis)

Kas ir mazāks: viena ceturtdaļa no apļa vai viena puse no apļa?

Kas ir lielāks: viena sekunde no apļa vai viena ceturtā daļa?

Paņemiet apļus uz galdiem. Padomā un mēģini sadalīt apli četrās vienādās daļās? (vispirms divās daļās, tad atkal divās).

Cik daļas jūs saņēmāt?

Kāds ir šīs daļas nosaukums? ( puse).

Kas ir lielāka (mazāka) vesela kūka vai puse?

Kāda ir šī daļa? ( ceturtais).

Kas ir mazāka (vairāk) ceturtdaļa vai vesela kūka?

Kādas daļas tu dabūji?

Tagad pastāstiet man, kas, jūsuprāt, ir svarīgs šajā darbā (vienmērīgi savienojiet malas). Kāpēc tas ir svarīgi?

7. Mašas dzimšanas diena

Fragments no multfilmas “Maša un lācis” (05:52-06:37), kur Maša cienā viesus ar kūku.

Vai Maša varēja vienādi sadalīt kūku starp viesiem? (Jā)

8. Kopsavilkums

Maša: Labi, puiši, jūsu zināšanas un prasmes man palīdzēja sagatavoties dzimšanas dienai.

Ko jūs darījāt klasē?

Kāds uzdevums jums patika?

Liels paldies! Esmu sagatavojis pārsteigumu ne tikai saviem viesiem, bet arī jums!

Izdala gardumus (skan dziesma “Daudz laimes dzimšanas dienā man” no multfilmas “Maša un lācis”).


Jautājums:
Sveiki! Lūdzu, pastāstiet man par L.G. rokasgrāmatu. Pētersons, N.P. Kholina “Viens solis, divi soļi...”, matemātika 5-6 gadus veciem bērniem. Uzdevumā Nr.4 27.lpp., 15.nodarbība: kā pārliecināties, ka visur ir identiskas daļas un veselumi un ka vienlīdzības neatkārtojas. Paldies."Perspektīva". Pastāstiet, kā palīdzēt bērnam, kādus labumus varat izmantot?

Atbilde:
Šis uzdevums pastiprina saikni starp veselumu un tā daļām un veido priekšstatus par saskaitīšanas un atņemšanas saistību. Šeit ir jāizmanto bērnu objektīvas darbības ar ģeometriskām formām.

Uzdevums tiek pabeigts ar komentāriem. Ja bērnam ir grūti, pieaugušais viņam palīdz ar vadošajiem jautājumiem. Bērna stāsts varētu būt šāds:

Pirmajā mazajā somā ir divi zili kvadrāti - tas ir Pirmā daļa. Otrā daļa – divi sarkani apļi un viens dzeltens aplis. Saskaitīsim tos. Lielā somā mēs iegūstam: divus zilus kvadrātus, divus sarkanus apļus un vienu dzeltenu apli. Šis vesels .

Apmainīsim detaļas. Tagad pirmajā mazajā maisā būs apļi (divi sarkani apļi un viens dzeltens aplis) – Pirmā daļa , otrajā - kvadrāti (divi zili kvadrāti) - Otrā daļa . Lielajā maisā būs tas pats vesels – divi zili kvadrāti, divi sarkani apļi un viens dzeltens aplis, jo Pārkārtojot daļas, kopums nemainās.

Nākamajā vienādojumā visas figūras ievietojam lielā maisā: divus zilus kvadrātus, divus sarkanus apļus un vienu dzeltenu apli, t.i. vesels . Ņemsim no tā pirmā daļa – divus zilus kvadrātus un ielieciet tos pirmajā mazajā maisiņā. Tad var likt to, kas paliek otrajā mazajā maisā, t.i. otrā daļa : divi sarkani apļi un viens dzeltens aplis.

Tālāk visas figūras atkal būs lielajā maisā: divi zili kvadrāti, divi sarkani apļi un viens dzeltens aplis, t.i. vesels . Bet tagad paņemsim no tā vēl vienu daļu un ieliksim pirmajā mazajā maisiņā - divus sarkanus apļus un vienu dzeltenu apli, t.i. pirmā daļa . Ir palikuši kvadrāti, t.i. Otrā daļa . Ieliksim tos otrajā mazajā maisā.

Mums ir četri savādāk vienlīdzība, kurā daļas un kopums nav mainījušies.

Vēršam uzmanību, ka daļa vai veselums paliek nemainīgs, ja tajā tiek glabātas visas figūras, un figūru izkārtojuma secībai somā nav nozīmes.

Ar cieņu

pirmsskolas izglītības nodaļas metodiķe

TSSDP "Skola 2000..." Federālā valsts autonomā agrorūpnieciskā kompleksa un PPRO iestāde

Koroleva Svetlana Ivanovna

Daudz ir rakstīts par to, cik svarīgi ir ļaut vaļu un pabeigt veco un novecojušo. Citādi, saka, jaunais nenāks (vieta aizņemta), un enerģijas nebūs. Kāpēc mēs pamājam, lasot tādus rakstus, kas motivē tīrīt, bet viss tik un tā paliek savās vietās? Mēs atrodam tūkstošiem iemeslu, lai atliktu to, ko esam nolikuši malā, un izmestu. Vai arī vispār nesāciet tīrīt gruvešus un noliktavas. Un mēs jau ierasti sevi lamājam: "Esmu pilnīgi juceklis, man jāsavelkas."
Spēja viegli un pārliecinoši izmest nevajadzīgās lietas kļūst par obligātu programmu “labai mājsaimniecei”. Un bieži vien - citas neirozes avots tiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ to nevar izdarīt. Galu galā, jo mazāk mēs darām “pareizi” - un jo labāk dzirdam sevi, jo laimīgāk dzīvojam. Un jo pareizāk tas ir mums. Tātad, noskaidrosim, vai jums personīgi patiešām ir nepieciešams novērst traucējumus.

Māksla sazināties ar vecākiem

Vecākiem bieži patīk mācīt savus bērnus, pat ja viņi ir pietiekami veci. Viņi iejaucas savā personīgajā dzīvē, konsultē, nosoda... Nonāk līdz tam, ka bērni nevēlas redzēt savus vecākus, jo ir noguruši no viņu morāles mācībām.

Ko darīt?

Trūkumu pieņemšana. Bērniem jāsaprot, ka vecākus pāraudzināt nebūs iespējams, lai kā tu to vēlētos. Kad pieņemsit viņu trūkumus, jums būs vieglāk ar viņiem sazināties. Jūs vienkārši pārstāsit gaidīt citādas attiecības, nekā bija iepriekš.

Kā novērst krāpšanos

Kad cilvēki veido ģimeni, neviens, ar retiem izņēmumiem, pat nedomā par attiecību uzsākšanu no malas. Un tomēr, kā liecina statistika, ģimenes visbiežāk izjūk tieši neuzticības dēļ. Apmēram puse vīriešu un sieviešu krāpj savus partnerus tiesisko attiecību ietvaros. Īsāk sakot, uzticīgo un neuzticīgo cilvēku skaits ir sadalīts no 50 līdz 50.

Pirms runājam par to, kā pasargāt laulību no krāpšanas, ir svarīgi saprast

Elpošana: teorija un prakse

Teorija

Ir svarīgi saprast, ka cilvēka dabiskā elpošana ir mierīga, izmērīta un dziļa elpošana no kuņģa. Tomēr mūsdienu ātrgaitas dzīves ritma spiedienā cilvēks tik ļoti paātrinās, ka burtiski nevar elpot. Citiem vārdiem sakot, cilvēks sāk ātri un sekli elpot, it kā nosmakt, un tajā pašā laikā izmantot krūtis. Šāda veida elpošana krūtīs ir trauksmes pazīme un bieži noved pie hiperventilācijas sindroma, kad asinis ir pārsātinātas ar skābekli, kas izpaužas pretējā sajūtā: jums šķiet, ka nepietiek skābekļa, no kura jūs sākat elpot. vēl intensīvāk, tādējādi nonākot nemierīgas elpošanas apburtā lokā.

Relaksācija: teorija un prakse

Teorija

Bieža, ilgstoša, intensīva emocionāla pieredze nevar neietekmēt mūsu fizisko labsajūtu. Tāda pati trauksme vienmēr izpaužas muskuļu sasprindzinājuma veidā, kas, savukārt, sūta signālu smadzenēm, ka ir laiks uztraukties. Šis apburtais loks rodas tāpēc, ka prāts un ķermenis ir nesaraujami saistīti. Būdami “izglītoti” un “kulturāli” cilvēki, mēs apspiežam un neizrādam (neizpaužam, neizpaužam) emocijas, kuru dēļ rodas muskuļu sasprindzinājums nevis tiek iztērēts, bet gan uzkrājas, kas noved pie muskuļu spailēm, spazmām un veģetatīvās-asinsvadu distonijas simptomi. Paradoksālā kārtā saspringtos muskuļus iespējams atslābināt caur īsu, bet diezgan intensīvu sasprindzinājumu, kas veicina labāku muskuļu relaksāciju, kas ir neiromuskulārās relaksācijas būtība.





kļūda: Saturs aizsargāts!!